slownik-geologiczny.pl

W kraju od ostatniego czwartku rozwijają się manifestacje powiązane ze modyfikacją dotykającą aborcji

W kraju od ostatniego czwartku rozwijają się manifestacje powiązane ze modyfikacją dotykającą aborcji

28.10.2020, 13:49

W osiemdziesięciu miastach w Polsce i w 20 poza granicami kraju, protestować zdecydowały się wyjść dorosłe kobiety, ale również i Panowie razem z młodszymi osobami, celem dania wyrazu niezadowoleniu wobec stanowiska Trybunału w sprawie legalnej aborcji. W czwartkowy poranek 22 października, decyzją Trybunału, uprawnienie do aborcji w momencie zagrożonego zarodka zostało uznane za niezgadzające się z polską Konstytucją. Od tamtej chwili bez przerwy trwają manifestacje, które mają na celu uzewnętrznienie sprzeciwu w tejże idei. Strajkującym wtórują hasła: "To jest wojna" czy też "Piekło Kobiet". Występują też też teksty, jak np. "Wyp*******ć", czy też "***** ***", natomiast pod gwiazdkami kryje się slogan, w lekceważącym tonie proponujący partii rządzącej się wynosić. Młodsi, jak i starsi Polacy ruszyli na ulice swoich miejscowości, żeby okazać swoje pojednanie z manifestującymi, które zostały pozbawione racje do wyboru dzięki rządowej decyzji. Dziesiątki tysięcy tysięcy obywateli w wielu polskich miastach i Polonia za granicą chce zaznaczyć, iż ów przepis nie może stać się rzeczywistością i wypowiedzieć niechęć do nastawienia aktualnie panującego rządu.

Strajk niepowstrzymanie się rozwija

Od początku na manifestacji pojawiło się mnóstwo ludzi, a specjalnie oburzonych Pań. W największych miastach, demonstrantów były tysiące, oprócz tego i w małych miastach społeczność wyrażała swój sprzeciw, stawiając się pod budynkami urzędów miejskich i chodząc na "spacery". Na strajkach wygłaszanych jest wiele haseł, śpiewane są piosenki, a na banerach można odczytać różnorodne napisy, jak chociażby "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Ale właściwym oznaczeniem, które jest widoczny permanentnie, jest czerwony piorun. Całe mnóstwo celebrytów i osób pracujących w mediach albo decyduje się na dołączenie do protestów, wychodząc na ulice miast, bądź też publikuje posty w mediach społecznościowych, pokazując swoje wsparcie dla sprawy. Z kolei partia rządząca jak również reprezentanci Kościoła Katolickiego wnioskują, że Strajk Kobiet to napór, którego celem jest zniszczyć Polskę i ze względu na to wzywają do zaprzestania demonstracji.

Na obszarze całej Polski około 400 tysięcy osób ukazało się na wielu ulicach w aż 400 strajkach, jednak największą liczbę osób demonstrujących można było znaleźć w Warszawie. Demonstracje na szeroką skalę ogarnęły ponadto Kraków, Poznań, Szczecin jak i niezliczoną ilość miast wojewódzkich. Nie wolno zapominać o strajkach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy również w Norwegii lub Australii. Każdego dnia w wielu miastach Polski można spotkać strajki, którym celem jest walka o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma odbyć się najbardziej liczna do tej pory manifestacja.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij