slownik-geologiczny.pl

AC Milan zwyciężył AS Romę i takim sposobem odrobił kilka oczek do lidera rozgrywek Interu FC! Fani mieli okazję obejrzeć fantastyczny mecz w rozgrywkach ligi włoskiej!

11.01.2022, 10:20

Z pewnością obecnie włoska liga wygląda o wiele bardziej interesująco niż w ostatnich sezonach. Każdy klub ma kadrę zapełnioną świetnymi piłkarzami, co przełożyć się może na bardzo pasjonujące pojedynki. Możemy też pomyśleć, iż po tym, jak po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus Turyn sięgnął po mistrzowski tytuł zespoły z ligi włoskiej zrobiły się zdecydowanie śmielsze. Wygrana Interu we włoskiej lidze pokazał, że każdy zespół może próbować rywalizować o mistrzostwo kraju. W tej chwili wskazać największego faworyta do mistrzostwa, gdyż czołówka aktualnych zmagań jest bardzo wyrównana. W chwili obecnej to właśnie Inter FC piastuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Serie A, jednak do zakończenia sezonu pozostało jeszcze naprawdę mnóstwo meczów. O mistrzostwo kraju walczy też inna drużyna z Mediolanu, czyli AC Milan, który musiał zmierzyć się z AS Romą prowadzoną przez szkoleniowca Jose Mourinho.

Zawodnicy Milanu fantastycznie zaczęli to spotkanie i trzeba podkreślić ten fakt. Już po 15 minutach mogli się pochwalić rezultatem 2:0 i wydawać się mogło, iż mają przebieg tego spotkania pod pełną kontrolą. Gracze prowadzeni przez selekcjonera Jose Mourinho usiłowali nadgonić wynik, lecz popełnione błędy na początku spotkanie były zbyt istotne. W końcowych minutach pierwszej połowy meczu AS Roma dała radę zdobyć bramkę kontaktową, co z pewnością wlało wiarę w serca fanów tego klubu. Tammy Abraham sfinalizował dobre podanie od Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do bramki. Piłkarze Milanu jednak nie zamierzali oczekiwać do ostatniego gwizdka arbitra i cały czas przeprowadzali akcje na bramkę AS Romy. Leao Rafael na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem ustrzelił trzecie trafienie i finalnie AC Milan odniósł zwycięstwo wynikiem trzy do jednego. AC Milan miał jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu w końcowych minutach tego meczu, ale z rzutu karnego nie zdołał strzelić Zlatan Ibrahimović, ponieważ jego strzał wybronił Rui Patricio.