slownik-geologiczny.pl

Fenomenalna wygrana mistrza holenderskiej Eredivise w zmaganiach Champions League! Zawodnicy Borussii byli kompletnie bezbronni i w rozrachunku końcowym polegli wynikiem zero do czterech!

Fenomenalna wygrana mistrza holenderskiej Eredivise w zmaganiach Champions League! Zawodnicy Borussii byli kompletnie bezbronni i w rozrachunku końcowym polegli wynikiem zero do czterech!

27.10.2021, 13:26

Świetny mecz mieli okazję śledzić wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na trybunach w Amsterdamie. We wtorek wieczorem amsterdamski Ajax podejmował na swoim boisku Borussię Dortmund, czyli naprawdę silną ekipę z rozgrywek niemieckich. Ajax doskonale rozpoczął zmagania w trwającej obecnie edycji Pucharu Europy i na samym wstępie trzeba o tym powiedzieć. Przed wtorkowym starciem mistrzowie Holandii mieli w swoim dorobku dwa zwycięstwa i w pojedynku z Borussią ich planem po raz kolejny był komplet punktów. Tym razem jednak nie miało być tak prosto, ponieważ gracze Borussii Dortmund również mieli chęć na trzy punkty podczas tego spotkania. W tym starciu bardzo ciężko było wytypować faworyta do triumfu i dobrze to przyznać. Oba kluby posiadały równe szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w trakcie 90. minut. Bez żadnych wątpliwości tak kiepskiego meczu w wykonaniu Borussii z Dortmundu i równolegle tak bardzo dobrego występu piłkarzy mistrza holenderskich rozgrywek mało kto się spodziewał.

Dla sympatyków zespołu z Niemiec rzeczywistość okazała się niesamowicie bezwzględna. Zawodnicy mistrza holenderskiej ligi od pierwszych minut tego spotkania prezentowali się dużo lepiej od swoich oponentów. Znajdujący się w niesamowitej dyspozycji w obecnym sezonie Haaland Erling był w trakcie trwania tego pojedynku całkowicie wyłączony i nie umiał odszukać drogi do bramki oponenta. Natomiast Ajax okazał się naprawdę efektowny, czego perfekcyjnym argumentem jest ostateczny wynik pojedynku. Zawodnicy ekipy mistrza ligi holenderskiej wygrali rezultatem cztery do zera i w taki sposób mogli się umocnić na prowadzeniu w grupie. To zwycięstwo bez wątpienia zbliża ich do awansowania do zmagań w pucharowej fazie, która rozegrana zostanie na wiosnę. Zawodnicy Borussii z Dortmundu teraz mają 2 tygodnie na przygotowanie taktyki do spotkania numer dwa, które zostanie rozegrane na ich terenie. To na pewno będzie okazja na to, żeby chociaż delikatnie zrewanżować się za katastrofalny rezultat na stadionie w Amsterdamie. Dyspozycją pokazywaną przez graczy szkoleniowca Erika Ten Haga są zachwyceni fani futbolu ze Starego Kontynentu i zaczynają wierzyć w powtórkę wyniku z sezonu 2018/2019, kiedy to to Ajax z Amsterdamu się dostał aż do 1/2 finału Pucharu Europy pokonując wcześniej wiele faworyzowanych zespołów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij