slownik-geologiczny.pl

Górnik z Zabrza ogrywa zawodników Legii rezultatem 1 do 0! Okaz przeciętnej formy mistrza Polski w rozgrywkach Ekstraklasy!

24.11.2021, 10:42

Z pewnością w tym sezonie Ekstraklasy Legia prezentuje się słabo. Rozsądnie mieć to na uwadze, że gracze Legii Warszawa to aktualni mistrzowie rozgrywek polskich, a obecnie zajmują pozycję w strefie spadkowej. Starcie z Górnikiem z Zabrza miało w końcu skończyć tragiczną passę graczy Legii, jednakże i w tym przypadku brakło zgrania do tego, by zdobyć pełną pulę punktów. Zawodnicy Górnika Zabrze od początku tego spotkania wyglądali na bardzo dobrze uszykowanych i podczas pierwszej części drużyna gości nie była w stanie stawić im czoła. Piłkarze gospodarzy po pierwszej połowie pojedynku wygrywali wynikiem 2:0 i wiele wskazywało na to, że zapowiada się kolejna z rzędu utrata punktów Legii. Lecz na początku następnej połowy spotkania zawodnicy warszawskiej Legii zaczęli atakować i dali radę doprowadzić do remisowego rezultatu. Dzięki tym zdarzeniom fani piłkarscy będący na obiekcie mogli liczyć na ogromne emocje pod koniec starcia.

I de facto ostatnie minuty meczu były naprawdę pasjonujące. W głównej mierze w następstwie formy zawodników Górnika, którzy w rozrachunku końcowym zwyciężyli ten pojedynek. W 96. minucie gola dającego triumf strzelił Krzysztof Kubica, który wykorzystał doskonałe podanie w wykonaniu Janzy Erika. Trzeba też pamiętać o tym, że swojego premierowego gola po transferze do PKO Ekstraklasy ustrzelił mistrz świata sprzed 7 lat, a więc Podolski. był to niesamowity moment dla tego piłkarze i nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego. Natomiast Legia poniosła porażkę 7 mecz pod rząd i aktualnie plasuje się na miejscu siedemnastym w klasyfikacji ligowej. Warto zwrócić uwagę na to, iż jest to bardzo kiepski sezon, jak na panującego wciąż mistrza rozgrywek polskich. Jeżeli Legia Warszawa w dalszym ciągu chciałaby pozostać w polskiej Ekstraklasie to wszyscy jej piłkarze muszą wrócić do najlepszej dyspozycji. W przeciwnym wypadku mistrz Polski sensacyjnie spadnie do niższej ligi.