slownik-geologiczny.pl

Mundial 2022 - najważniejsze widowisko

Mundial 2022 - najważniejsze widowisko

16.11.2022, 08:26

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a przeważająca część facetów z fascynacją odlicza dalsze dni. W sieci powstaje mnóstwo komentarzy na temat tego, jaka drużyna wygra mistrzostwa świata w piłce nożnej, a jaka ma na to niewielkie prawdopodobieństwo. Docinek wobec różnych futbolistów także nie braknie. Czy te szczególne wydarzenie da wielbicielom piłki nożnej godne pamięci odczucia?

Nadzwyczajność mistrzostw

Nie zważając na fakt olbrzymiej ilości mistrzostw świata, które aktualnie się odbyły, obecne igrzyska będą wybitnie zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, pojedynki między drużynami przeniosą się na terytorium Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest specyficzna, ponieważ widowisko sportowe wydarzy się w trakcie jesieni. Jest to również ostatni turniej, podczas gdy startować będą wyłącznie 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba ekip piłkarzy zmaksymalizowana zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Negatywne spostrzeżenia społeczeństwa piłkarskiego

Nadchodzące pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są jeszcze bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Ukazują się komentarze, że wybór terytorium, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem wielkie zdenerwowanie. Wokół turnieju cały czas błąkało się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że w czasie budowania boisk i całej infrastruktury, zginęła bardzo duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie zatrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego wydarzenia dla gospodarza, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie w górę złoty puchar?

Pomimo większej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, typując przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij