slownik-geologiczny.pl

Naprawdę trudny mecz polskiego zespołu w kwalifikacjach do mistrzostw świata! Zawodnicy polscy przybliżyli się do rywalizowania w barażowych potyczkach po tym jak pokonali Albanię!

Naprawdę trudny mecz polskiego zespołu w kwalifikacjach do mistrzostw świata! Zawodnicy polscy przybliżyli się do rywalizowania w barażowych potyczkach po tym jak pokonali Albanię!

15.10.2021, 14:40

Dostanie się do czempionatu światowego jest z pewnością bardzo kluczowe dla sympatyków piłki nożnej z całego świata. Zważywszy na pandemiczną sytuacją z zeszłego roku trwające aktualnie zmagania kwalifikacyjne zostały w takim przypadku wyjątkowo przełożone. Zmagania w eliminacjach do mistrzostw świata piłkarska reprezentacja Polski zaczęła ze świeżo zatrudnionym trenerem Paulo Sousą, którego zadaniem jest ustawić narodową kadrę do walki o promocję na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Początek zmagań w eliminacjach dla kadry Polski nie był wyjątkowo dobry, jednak najistotniejsze jest to, iż zdołaliśmy ugrać kilka kluczowych punktów. Albańska drużyna narodowa, która przed pierwszym gwizdkiem w tym starciu plasowała się jedną pozycję wyżej w tabeli polskiej grupy była na wieczór we wtorek rywalem polskiego zespołu narodowego. To oznaczało, iż polscy piłkarze powinni wygrać, jeśli nadal chcieli rozmyślać o kwalifikacji na światowe mistrzostwa.

początek tego meczu był niezwykle wyrównane i trudno było wskazać faworyta do wygranej i warto mieć na uwadze ten fakt. Pierwsze czterdzieści pięć minut meczu skończyła się rezultatem 0 do 0, co bez najmniejszych wątpliwości było znacznie lepszą okolicznością dla narodowej reprezentacji Albanii. O wiele lepiej wyglądała zdecydowanie korzystniej gra polskich reprezentantów i byliśmy znaczne bliżej ustrzelenia trafienia. Kadra Polski w ostatecznym rozrachunku dała radę ustrzelić trafienie i wyjść na prowadzenie w trakcie tego starcia. Świderski Karol, który na boisku zameldował się w drugiej części meczu wykończył fenomenalne zagranie Klicha Mateusza. Trener Paulo Sousa kolejny raz pokazał, że potrafi dokonywać zmian w trakcie meczu. Z uwagi na kiepskie reakcje sympatyków z Albanii spotkanie zostało na paręnaście minut przerwane. Jednak to polscy zawodnicy mogli świętować z powodu trzech punktów, gdyż po powrocie do gry niewiele się zmieniło. Rezultat 1 do 0 na terenie Albańczyków to wyśmienita informacja w kontekście rywalizacji o awans do mundialu w Katarze. Na tą chwilę nasza reprezentacja jest na drugim miejscu i sprawa awansu do zmagań barażowych jest uzależniona jedynie od naszych piłkarzy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij