slownik-geologiczny.pl

Piłkarze prowadzeni przez Tuchela Tomasa pokonali Tottenham Hotspur wynikiem 1:0 po niezwykle ekscytującym spotkaniu! Chelsea z Londynu osiągnęła promocję do finałowego spotkania zmagań Pucharu Angielskiej Ligi!

Piłkarze prowadzeni przez Tuchela Tomasa pokonali Tottenham Hotspur wynikiem 1:0 po niezwykle ekscytującym spotkaniu! Chelsea z Londynu osiągnęła promocję do finałowego spotkania zmagań Pucharu Angielskiej Ligi!

14.01.2022, 16:50

W środowy wieczór sympatycy z Anglii skoncentrowani byli na meczu, który został rozegrany pomiędzy Tottenhamem Hotspur, a londyńską Chelsea. Stawka środowego pojedynku była niesamowicie wysoka, ponieważ triumfator półfinałowej rywalizacji miał awansować do finału Pucharu Ligi Angielskiej! W trakcie pierwszego pojedynku tych dwóch drużyn o wiele skuteczniejsza się okazała Chelsea, która triumfowała wynikiem 2:0 na własnym terenie. Nie oznaczało to rzecz jasna, że w pojedynku rewanżowym będzie brakować niezwykłych chwil. Nic bardziej mylnego od samego początku do końca futbolowi fani mieli okazję obserwować świetne spotkanie. Piłkarze trenowani przez Conte bez cienia wątpliwości liczyli na lepszy rezultat, jednak drużyna Chelsea z Londynu natychmiast ruszyła do akcji. W 18 minucie piłkarze Tuchela zdobyli prowadzenie, gdy po bardzo dobrym dograniu Masona Mounta piłkę do bramki wpakował Reudiger Antonio.

Z pewnością to był niesamowity początek starcia dla Chelsea z Londynu, która znacząco przybliżyła się w taki sposób do finałowego pojedynku Pucharu Angielskiej Ligi. Gracze Tottenhamu Hotspur od teraz musieli odrobić już trzy gole, żeby choćby doprowadzić do dodatkowych 30 minut. to było niesamowicie ciężkie zadanie i ciężko temu zaprzeczyć. Zebrani na trybunach w Londynie kibice piłki nożnej mieli także sporo pobudek do niezadowolenia z powodu systemu VAR. Arbiter który prowadził to spotkanie aż dwukrotnie dyktował wapno dla miejscowych, ale dwukrotnie także musiał te zarządzenie wycofywać po przejrzeniu akcji za pomocą VARu. Gracze Tottenhamu Londyn mimo przeciwności losu w dalszym ciągu rywalizowali o pozytywny rezultat i byli w stanie nawet zdobyć gola. Jednak tutaj po raz kolejny musiał interweniować system VAR i arbiter prowadzący ten pojedynek ogłosił, że kapitan reprezentacji Anglii w chwili dogrania znajdował się na pozycji spalonej. W końcowym rozrachunku Chelsea z Londynu zwyciężyła to spotkanie wynikiem 1:0 i zagra w wielkim finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej oponentem będzie londyński Arsenal lub Liverpool FC.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij