slownik-geologiczny.pl

Podczas weekendu na stadionach we Francji było ekscytująco i padło wiele bramek! Gracze PSG rozgrywali niesamowite spotkanie w niedzielę wieczorem w ekstraklasie francuskiej!

Podczas weekendu na stadionach we Francji było ekscytująco i padło wiele bramek! Gracze PSG rozgrywali niesamowite spotkanie w niedzielę wieczorem w ekstraklasie francuskiej!

25.01.2022, 16:31

Latami liga francuska uważana była przez piłkarskich specjalistów za rozgrywki z nieco innej półki. Z reguły nie mogliśmy oglądać tam silnych drużyn, które zdołałyby do końca walczyć w Lidze Europy. Na początku zeszłej dekady jednakże do PSG wszedł świeży właściciel, który rozpoczął całkowicie nowy rozdział dla stołecznego zespołu oraz całych francuskich rozgrywek. Od czasu tej zmiany liga francuska zaczęła być zdecydowanie bardziej ceniona i piłkarze dużo chętniej akceptowali transfery do drużyn francuskich. I dokładnie w tym poście chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co w obecnej chwili dzieje się we francuskich rozgrywkach. Bez cienia wątpliwości na chwilę obecną najmocniejszym klubem w Ligue 1 jest PSG, które po raz kolejny bez większych komplikacji idzie ku mistrzowskiemu tytułowi. W tym momencie zdaje się, że nie ma w lidze francuskiej klubu, który mógłby zakończyć dominację piłkarzy PSG.

Ekipa prowadzona przez trenera Mauricio Pochettino pod wieczór w niedzielę triumfowała nad Stade de Reims rezultatem cztery do zera. Gracze PSG w taki sposób mogli dodać do własnego dorobku kolejne niesamowicie istotne w kontekście konkurowania o tytuł mistrza kraju trzy punkty. Warto wziąć pod uwagę to, iż swoją pierwszą bramkę dla PSG w tym spotkania strzelił Ramos, który latem zeszłego roku został pozyskany z FC Realu Madryt. Najbardziej intrygujące starcie miało miejsce między Girondins Bordeaux oraz Strasbourgiem i to nie podlega wątpliwości. Drużyna gości w obecnym sezonie walczy o grę w pucharach europejskich, lecz podczas tej batalii byli zmuszeni pogodzić się z porażką. Rezultatem cztery do trzech wygrali piłkarze Girondins Bordeaux, co bez żadnych wątpliwości podobać się mogło piłkarskim wielbicielom, którzy zgromadzili się na trybunach tego dnia. Pełne 90 minut na rezerwie przesiedział z kolei Radosław Majecki, którego AS Monaco było gorzej przygotowane od Montpellier i poniosło klęskę rezultatem 2 do 3. Warto przyznać, że była to niesamowicie emocjonująca kolejka francuskiej ligi.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij