slownik-geologiczny.pl

Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris zajął drugie miejsce! Zaskakująca końcówka a także wypadek faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Włoch!

Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris zajął drugie miejsce! Zaskakująca końcówka a także wypadek faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Włoch!

13.09.2021, 13:04

Dobrze zrozumieć to, że tegoroczny sezon Formuły 1 jest naprawdę pociągający. Na przestrzeni ostatni latach walka o najwyższe miejsca była zdominowana przez zawodników Mercedesa AMG, a dokładnie Hamiltona. W ostatnim sezonie brytyjski kierowca zwyciężył siódmy tytuł mistrzowski F1, co dało mu szansę się zrównać w sumie pucharów za mistrzostwo z fantastycznym Schumacherem Michaelem. W trwającym właśnie sezonie zawodnik z Anglii nie ma już jednak aż tak lekko w batalii o następny tytuł mistrzowski Formuły jeden. Spowodowane to zostało pokazaniem się w stawce zawodników Verstappena, który także myśli o tym, by zgarnąć tytuł mistrzowski Formuły jeden. Od pierwszej rundy rywalizacja pomiędzy tymi 2 kierowcami jest bardzo mocno zatwardziała i bardzo ciężko obstawić który z nich po ostatnim wyścigu sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Wyścig we Włoszech, a więc GP Monzy był następną rundą walki tych 2 kierowców. To niezwykle przyjemny tor dla ogromnej liczby zawodników, a podczas tego weekendu w samochodzie zjawił się Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Kibicom siedzącym na widowni kwalifikacyjne zmagania do wyścigu o GP Monzy zagwarantowały sporo pasjonujących emocji. Fantastyczną walkę, z której najkorzystniej wyszli Daniel Ricciardo a także Max Verstappen zafundował fanom pierwszy zakręt wyścigu w niedzielę. Bez cienia wątpliwości kluczowe dla rozstrzygnięcia wyścigu niedzielnego były wizyty kierowców w boksach. Chwilę po wymianie opon doszło do niespodziewanej kraksy. Siedmiokrotny mistrz świata i Verstappen Max spotkali się w niesamowicie ciasnym miejscu i w chwili, gdy wydawać się mogło, że to jest koniec batalii, kierowcy najechali na siebie kołami, a bolid Maxa Vestappena upadł na bolidzie sterowanym przez zawodnika Mercedesa. Dla widzów motoryzacji zebranych na trybunach to była bez żadnych wątpliwości zaskakująca sytuacja, ale żadnemu z nich nic się nie stało. Kierowcy McLarena, którzy zakończyli wyścig niedzielny na 2 pierwszych miejscach umiejętnie skorzystali na wypadku. Ricciardo wygrał wyścig o Grand Prix Monzy, a na drugiej pozycji znalazł się Norris. To z pewnością fenomenalne osiągnięcie dla zespołu McLarena.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij