slownik-geologiczny.pl

Świątek ponosi porażkę z Aline Cornet w trakcie trzeciej rundy zmagań na Wimbledonie!

15.07.2022, 13:49

Od dwóch lat w Polsce panuje gigantyczna moda na oglądanie tenisowych pojedynków i trzeba być tego świadomym. Nie jest to oczywiście przypadek, gdyż wielka w tym rola Świątek, która na kortach pokazuje niezwykłą dyspozycję od wielu tygodni. Eksperci od tenisa wiedzą, jak doskonale prezentuje się w obecnym sezonie Świątek i nie ma co do tego wątpliwości. Przed pojedynkiem w 3 rundzie Wimbledonu Iga Świątek mogła się pochwalić passą bez przegranej, trwającą trzydzieści siedem pojedynków. To bez cienia wątpliwości najlepsze tego rodzaju osiągnięcie wśród tenisistek w XXI wieku. Poprzednim razem reprezentantka Polski poniosła porażkę 5 miesięcy temu, a wówczas skuteczniejsza okazała się Jelena Ostapenko. Nie jest tajemnicą, iż każda passa musi w końcu się przerwać i tak samo było w tym przypadku. Reprezentantka naszego kraju nie gra najlepiej na kortach trawiastych i tego popołudnia to było dostrzegalne.

najlepsze tenisistka w tym roku aż dwa razy przełamywała swoją oponentkę więc start tego starcia był dość sensacyjny. Od początku ten pojedynek nie przebiegał zgodnie z założeniem polskiej reprezentantki. Gigantyczną ilością błędów ze strony reprezentantki naszego kraju był przeładowany mecz z Cornet, co w końcowym rozrachunku doprowadziło do jej pierwszej porażki po wielu miesiącach. Na korcie trawiastym francuska reprezentantka wyglądała bardzo dobrze i skutecznie punktowała Świątek. W finalnym rozrachunku Zawodniczka z Francji triumfowała rezultatem 2:0 i zagwarantowała sobie kwalifikację do IV rundy turnieju Wimbledon. Przegrana polskiej zawodniczki oznacza, że budowana od trzydziestu siedmiu spotkań seria wygranych została przerwana. Po porażce reprezentantka naszego kraju ogłosiła jednak, iż nie zamierza robić przerw i w kolejnych tygodniach powtórnie będziemy ją podziwiać na tenisowych kortach. Z pewnością na następne zmagania z udziałem tenisistki z Polski wyczekują polscy fani tenisa.