slownik-geologiczny.pl

Świetny mecz FC Barcelony - przegrana Los Blancos wynikiem 1 do 3!

18.01.2023, 09:57

Na przestrzeni lat forma rozgrywania meczu o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Sympatycy futbolu z Hiszpanii mogą odczuwać swego rodzaju zawód, gdyż mecze o to trofeum przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W rozgrywkach o to trofeum toczą bój na ten moment 4 kluby, a triumfatorzy par 1/2 finału będą ze sobą rywalizować w starciu finałowym. W tym sezonie w starciu finałowym przeciw sobie stanęły ekipy Realu oraz Dumy Katalonii. Sympatycy piłki nożnej z całego świata mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. Należy w tym miejscu zaznaczyć fakt, że w pierwszym składzie ekipy FC Barcelony występuje kapitan zespołu narodowego Polski, a więc Lewandowski.

Polski piłkarz stanął więc przed szansą na zdobycie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Mnóstwo specjalistów od piłki nożnej przed tym meczem podkreślało, iż zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Real. Zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów oraz aktualny mistrz La Liga to dosłownie maszyna do zwyciężania finałów, i dlatego gigantycznym zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich zwycięstwo. Od rozpoczęcia finałowego pojedynku ogromną przewagę miała drużyna Dumy Katalonii. Gracze fantastycznie się rozumieli na murawie i bez większego problemu tworzyli kolejne ataki w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pierwsza bramka w finałowym meczu strzelona została przez graczy Dumy Katalonii, a jej autorem okazał się Gavi, który wykorzystał fantastyczne dogranie od Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan polskiej drużyny, któremu doskonałym dograniem popisał się Gavi. Pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 2 do 0 dla Barcelony, a zawodnicy Realu wyglądali strasznie na tle oponenta. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed końcem FC Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Real zdobył jedyną bramkę w doliczonym czasie gry, a zdobywcą był Karim Benzema. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Barcelony, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.