slownik-geologiczny.pl

W trakcie meczu półfinałowego baraży o mundial były fenomenalne emocje!

03.06.2022, 15:28

Wielbiciele piłkarscy z całego świata w zeszłym tygodniu z ciekawością czekali na mecz kadry Szkocji z narodową reprezentacją Ukrainy. Jeszcze pół roku temu to byłoby w pełni normalne spotkanie, jednak okoliczności uległy znacznej przemianie. W pierwotnym założeniu to starcie miało być rozgrywane 3 miesiące temu, lecz problemem była atak rosyjskiej armii na teren Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o przełożenie barażowego meczu, na co przystała FIFA. Nowy termin został ustalony na czerwiec i obydwie reprezentacje były gotowe do walki. Faworyta do triumfu w tym meczu barażowym z pewnością było bardzo trudno wskazać. Z bardzo dużą zawziętością przystępowali do tego spotkania barażowego gracze kadry narodowej Ukrainy, aby pokazać światu, że są zmotywowani i przygotowani do rywalizacji na murawie.

Natomiast kadra Szkocji to spotkanie planowała potraktować jak każde inne. Trener od początku pojedynku krzyczał do swoich piłkarzy, iż powinni być skupieni i nie mogą popełniać błędów. Ukraińska kadra słynie z tego, iż jest w stanie konstruować błyskawiczne kontrataki, które najczęściej kończą się bramką. To spotkanie było naprawdę niesamowicie emocjonujące i warto to podkreślić. Reprezentanci Ukrainy byli jednak tego dnia o wiele lepsi od swoich przeciwników. W 33 minucie udało im się ustrzelić pierwszego gola, kiedy to do siatki dał radę trafić Andrij Jarmołenko. Prezentacją świetnie zorganizowanej gry ukraińskich graczy, którzy efektywnie odpierali zapędy ofensywne drużyny Szkocji pierwsze 45 minut tego spotkania. Pierwsze 45 minut starcia skończyła się rezultatem 1 do 0 dla zespołu Ukraińskiego. Aż 3 bramki mieliśmy szansę oglądać podczas drugich 45. minut spotkania barażowego. Dwa razy do bramki strzelali piłkarze narodowej kadry Ukrainy i raz Szkoci. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Dzięki zwycięstwu Ukraina w dalszym ciągu ma szansę pojechać na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.