slownik-geologiczny.pl

Warszawska Legia wysunęła się na miejsce numer jeden w klasyfikacji grupy C po tym jak ograła Spartak Moskwa! Sensacyjny rezultat w inauguracyjnej rundzie rozgrywek Europa League!

Warszawska Legia wysunęła się na miejsce numer jeden w klasyfikacji grupy C po tym jak ograła Spartak Moskwa! Sensacyjny rezultat w inauguracyjnej rundzie rozgrywek Europa League!

18.09.2021, 09:31

Nie podlega wątpliwości to, że zespoły z Polski bardzo rzadko są w stanie zagwarantować kibicom pozytywne doświadczenia w europejskich zmaganiach. Jesteśmy oswojeni z tym, że z reguły drużyny z polskiej ligi szybko przegrywają w eliminacjach i kończą swoją przygodę w europejskich zmaganiach. Kibice piłkarscy z naszego kraju w tym sezonie mogli być jednak delikatnie mocniej ucieszeni z dyspozycji klubów Ekstraklasy. W ostatecznym rozrachunku do grupowych zmagań rozgrywek europejskich trafiła wyłącznie Warszawska Legia, jednak reszta drużyn podczas kwalifikacji sobie radziła całkiem dobrze. Dziś jednak chcemy się skupić na dyspozycji Legii z Warszawy, która w środowy wieczór rozpoczęła zmagania w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej. Rywalem w premierowym pojedynku grupowej batalii był Spartak z Moskwy, a więc niezwykle mocny zespół pochodzący z Rosji.

Bardzo dużo dziennikarzy sportowych przed tym spotkaniem zgodnie twierdziło, że Legii Warszawa bardzo ciężko może być postarać się o jakieś punkty. Teoretycznie Spartak z Moskwy zdawał się rywalem zdecydowanie trudniejszym i mistrz Polski musiał się naprawdę postarać, by zdobyć chociaż remis podczas tego meczu. Sytuacja podczas meczu wyglądała jednak trochę inaczej, co bez wątpienia jest bardzo dobrą wiadomością dla fanów piłki nożnej z Polski. Gracze prowadzeni przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut tego spotkania postawili drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach znaleźli się blisko zdobycia gola. Na pewno gracze Spartaka Moskwa byli mocno zadziwieni tym, w jakim stylu ten mecz rozgrywają gracze Legii. Taktyka mistrza Ekstraklasy okazała się niesamowicie rozsądna i mogliśmy zobaczyć w niej pomysł na to spotkanie. W sytuacji, gdy na zegarze pojawiła się 90. minuta spotkania mogło się wydawać, iż spotkanie zakończy się wynikiem remisowym. Jednak w doliczonym przez sędziego czasie gracze mistrza polskiej ligi zorganizowali bardzo dobrą kontrę, która zakończyła się golem dla przyjezdnych strzelonym przez Lirima Kastratiego. Piłkarze Spartaka Moskwa usiłowali jeszcze strzelić bramkę wyrównującą, lecz brakło im kilku minut i to zawodnicy mistrza polskiej ligi mogli świętować triumf.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij