slownik-geologiczny.pl

w półfinale baraży piłkarze polscy mierzyć się będą z rosyjską reprezentacją! Narodowa drużyna Polski zna przeciwnika w walce o awans na mundial!

w półfinale baraży piłkarze polscy mierzyć się będą z rosyjską reprezentacją! Narodowa drużyna Polski zna przeciwnika w walce o awans na mundial!

30.11.2021, 13:35

ostatnia prosta kwalifikacji do mistrzostw świata ze strony polskiej narodowej kadry była zaskakująco słaba i nie ma co do tego wątpliwości. W ostatecznym rozrachunku polscy piłkarze zdołali sobie zapewnić udział w barażowych zmaganiach, lecz ze zbyt dużą arogancją przystąpili do pojedynku z zespołem narodowym Węgier. Nie byliśmy uprzywilejowani w trakcie losowania pojedynków barażowych, gdyż przegraliśmy. Trafiliśmy na względnie łatwą barażową ścieżkę więc poszczęściło się nam. W pierwszej kolejności oponentem piłkarzy polskich okazała się rosyjska narodowa drużyna, która na zeszłych światowych mistrzostwach zdołała awansować do czołowej ósemki. To był bez cienia wątpliwości świetny wynik dla podopiecznych selekcjonera Czerczesowa, jednak po tych mistrzostwach ich gra nie prezentowała się za dobrze. Między innymi dlatego możemy wierzyć w to, iż damy radę ugrać kwalifikację do finałowego pojedynku turnieju barażowego o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Na moment przed losowaniem par barażowych na szkoleniowca piłkarskiej polskiej reprezentacji Sousę spadła olbrzymia fala krytyki za skład, który postanowił grać w pojedynku z zespołem Węgier. Wielu specjalistów przed ważnymi meczami rozmyślało nawet nad tym, żeby zatrudnić kompletnie nowego szkoleniowca. Mimo to swój stołek Portugalczyk zachował i warto mieć na uwadze, iż miał przy rozlosowaniu dużo szczęścia. Uniknęliśmy tym sposobem choćby bardzo nieprzyjemnej batalii z narodową reprezentacją Włoch, czyli w tej chwili panującymi czempionami Starego Kontynentu. Jeśli damy radę ograć zespół narodowy Rosji to w rozstrzygającym starciu będziemy się mierzyć na Stadionie Narodowym w Warszawie z wygranym pojedynku pomiędzy czeskim zespołem narodowym, a szwedzką reprezentacją. Starcie z graczami Szwecji byłoby fenomenalną okazją do rewanżu za porażkę rezultatem dwa do trzech w trakcie Euro 2020 i nie ma co do tego wątpliwości. Dobrze na uwadze mieć to, że starcie z reprezentacją narodową Rosji nie będzie dla polskich zawodników za łatwe. Jeżeli nadal chcemy myśleć o promocji na mundial to polska reprezentacja piłkarska będzie musiała wspiąć się na wyżyny własnych futbolowych zdolności.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij